Nasiona kukurydzy takich hodowli jak: Syngenta, Dekalb, LG, Saatbau, Lidea, RAGT i inne. Odmiany zarówno na ziarno jak i kiszonkę. Sprawdzone odmiany w przystępnych cenach. Zapraszamy, z pewnością znajdziesz odmianę idealną dla Swojego pola :).

Wyświetlanie 1–12 z 23 wyników

Danubio j.s. 80tys. nasion

725,00 

Danubio

Kukurydza

Przeznaczenie: Ziarno i kiszonka
FAO: 240-250
W SKRÓCIE
 • Rok rejestracji: PL 2013
 • Jedna z najpopularniejszych i niezawodnych odmian uniwersalnych w Polsce
 • Rekordowe plony zielonki
 • Bardzo masywne i zdrowe rośliny
 • Wybitne plony ziarna
 • Kolba o cienkiej osadce i wysokim udziale ziarna
 • Mocny „stay-green"
 • Przydatna do uprawy na słabszych stanowiskach
 • Dobrze znosi niedobory wody

Nasiona kukurydzy Aniston j.s. 50tys. nasion

490,00 
Nasiona kukurydzy Aniston to rośliny bardzo wysokie, bogato ulistnione, pozwalające uzyskać bardzo wysoki plon suchej masy.

Nasiona kukurydzy Antigone j.s. 50 tys. nasion

429,00 
Nasiona kukurydzy Antigone wyróżnia się bardzo wczesnym wigorem. Czyli jest to odmiana, która kiełkuje i rozwija się nawet w warunkach wiosennych chłodów. Odmiana świetnie sprawuje się również na wszystkich typach gleb (od słabych do dobrych gleb).

Nasiona kukurydzy Casandro j.s. 50tys. nasion – Saatbau

465,00 
 
 • Bardzo wysoki i stabilny plon ziarna w zróżnicowanych warunkach glebowo-klimatycznych w ciągu 4 lat badań
 • Wysoka jakość ziarna - przydatna na cele młynarskie
 • Rekordowe wyniki plonowania w warunkach suszy 2018 roku - 2 miejsce w badaniach PDO COBORU!
 • Cienka osadka – bardzo wysoki udział ziarna w kolbie
 • Przydatna w rejonach o słabszych warunkach glebowych

Nasiona kukurydzy Codikart j.s. 80tys. nasion

799,00 
Codikart to odmiana łącząca plenność i wszechstronność wykorzystania, która jest efektem programu hodowlanego, ukierunkowanego na uzyskanie odmian średnio wczesnych o ogromnej produktywności masy zielonej i bardzo wysokim potencjale ziarnowym. W oficjalnych badaniach rozpoznawczych COBORU z 2012 r. kukurydza Codikart była jedną z najlepiej plonujących odmian, uzyskując wynik na poziomie 105% wzorca. Jej zaletą jest dobrze rozwinięty system korzeniowy oraz stosunkowo nisko osadzona kolba, które sprawiają, że mimo potężnych rozmiarów, rośliny nie mają specjalnych problemów z wyleganiem. Charakterystyczna dla odmiany Codikart kolba typu flex pozwala na redukcję zalecanej normy wysiewu nasion kukurydzy, zwłaszcza w przypadku stanowisk nieco bardziej przepuszczalnych. Z kolei przydatność do uprawy na stanowiskach słabszych warunkuje system korzeniowy lepiej zaopatrujący roślinę w wodę w warunkach stresowych. Pełnię swojego potencjału, odmiana pokazuje jednak na stanowiskach mocniejszych.

Nasiona kukurydzy Codizouk j.s. 50tys. nasion

449,00 
Nasiona kukurydzy Codizouk to odmiana, która osiągnęła oficjalny rekord Polski w plonie ogólnym świeżej masy z hektara, który wynosi 78,08 t/ha.

Nasiona kukurydzy DKC3419 j.s. 50tys. nasion

439,00 
DKC3418 jest średniowczesną odmianą kukurydzy przeznaczoną do uprawy na kiszonkę i biogaz o wysokiej stabilności plonowania. Charakteryzuje się bardzo wysokim plonem ogólnym suchej masy oraz wysokim plonem ziarna. Ponadto posiada ona bardzo dobry wigor początkowy i wysoką tolerancję na niskie temperatury. DKC3419 należy do nowego Programu SILO EXTRA, który skupia odmiany wyróżniające się pod względem cech jakościowych. kiszonki.

Nasiona kukurydzy Elamiana j.s. 50 tys. nasion

369,00 
Nasiona kukurydzy Elamiana to odmiana kukurydzy charakeryzująca się bogatym ulistnieniem o kiszonkowym pokroju i bardzo dobrym efekcie stay green. Kukurydza wykazuje również wysoką zdrowotność w kierunku grzybów z rodzaju Fusarium.

Nasiona kukurydzy Elzea j.s. 80tys. nasion

739,00 
Elzea to uniwersalna odmiana kukurydzy do uprawy na ziarno i kiszonkę. Jest mieszańcem trójliniowym, przystosowanym do różnorodnych siedlisk i warunków uprawy, w tym gleb słabszych i bardziej zawodnych. Jej uniwersalność i dobre zdolności adaptacyjne potwierdza popularność w wielu krajach Europy, m.in. Niemczech, Francji, Estonii i na Ukrainie. W Polsce zagościła wiosną 2017 r. po serii doświadczeń polowych, dobrze sprawdzając się we wszystkich regionach kraju. Kukurydza Elzea zawiązuje kolbę typu flex o wielkości dopasowanej do warunków uprawy oraz obsady roślin. Dobre zaziarnienie występuje nawet w latach o mniej sprzyjającym przebiegu pogody w okresie wiechowania i znamionowania, a duża produktywność pyłku sprzyja pełnemu zapłodnieniu. Elzea tworzy średnio wysokie, silnie ulistnione rośliny w mocnym typie „stay green” i o stabilnym łanie, bez tendencji do wylegania. Dobry wigor początkowy sprawia, że lepiej znosi uproszczenia uprawowe oraz okresowe spadki temperatur po siewie.

Nasiona kukurydzy ES Bond j.s. 80tys. nasion ( Lidea )

829,00 
Kukurydza ES Bond (FAO240) to nowa odmiana, zarejestrowana w segmencie kiszonki w 2019 r. W latach rejestrowych uzyskała doskonałe wyniki pod względem plonu suchej masy – w 2017 r. 106% wzorca, a w 2018 r. 107%, więc jest obecnie jedną z najlepiej plonujących odmian na rynku. Kukurydza ES Bond jest jednak uniwersalna i dobrze wypada również w przypadku uprawy na ziarno. Odmianę cechuje bardzo mocny „stay green” – efekt zieloności jest wyraźny nawet w przypadku trudnego przebiegu pogody i deficytu wody w okresie wegetacji. Rośliny są wysokie, bardzo dobrze ulistnione, z nisko osadzoną kolbą, dzięki czemu posiadają wysoką odporność na wyleganie. Tworzą dobrze zaziarnioną kolbę o imponujących rozmiarach, a samo ziarno jest w typie bardziej zbliżonym do flint. Bardzo dobry wigor początkowy sprawia, że odmiana kukurydzy ES Bond nadaje się również do wcześniejszych siewów.

Nasiona kukurydzy Hulk j.s. 80tys. nasion

758,00 
NIESAMOWITY HULK POTĘŻNIE ULISTNIONA I POKAŹNA ROŚLINA Zapewnia wysokie plony kiszonkowe WYSOKA WARTOŚĆ ŻYWIENIOWA I ZAWARTOŚĆ SKROBI Doskonała strawność ogólna DOBRA ZDROWOTNOŚĆ ROŚLINY I STAY GREEN Elastyczna data zbioru

Nasiona kukurydzy Leonido j.s. 50 tys. nasion (Saatbau)

449,00 
Nasiona kukurydzy Leonido to typowo uniwersalna odmiana z wysokim potencjałem plonowania na ziarno i na kiszonkę, która posiada mocny wczesny wigor.